Blog
Programma
Onze jongens in..
Het atelier van..
What
Theorie
Contact
Links
Laatste Reacties
meeeeer
Meer...

vandaag? supershow wel!
Meer...

Deze vooroorlogse voorbeelden zijn...
Meer...

trieste zooi of niet barrie? je zou...
Meer...

...
Meer...

The Temporary Stedelijk: Taking Place
 

Image

Blikvanger van de expositie is het giga werk van Barbara Kruger. 

 

Waar de tentoonstelling Monumentalisme in het vernieuwde oude Stedelijk Museum (bij gebrek aan ruimte) de plank misslaat, slaat Taking Place de spijker duidelijk op de kop. Een redelijke opluchting voor wat het nieuwe Stedelijk en Ann Goldstein ons in de toekomst te bieden heeft. Taking Place is een intelligent voorbeeld zoals (historische) conceptuele kunst kan worden getoond. Goldstein heeft voor deze ruim opgezette tentoonstelling een blik oude bekenden geopend (waar ze de afgelopen decennia mee heeft samengewerkt) en gecombineerd met enkele Nederlandse groten. De werken en de oudbouw van het Stedelijk ademen als nooit ervoor waardoor het geheel in een zeer aangenaam ritme met ellenlange rest ruimtes is te bekijken. Van de fenomenale Condensation Cube van Hans Haake tot en met het academie werk van Willem de Rooij, alles krijgt maximaal de ruimte.

Punt van kritiek is dat Ann Goldstein safe gecureerd heeft en er in deze tentoonstelling eigenlijk niks lijkt te wringen. Het toont enkel de werken in hun ultieme vorm en laat zien dat de oude gediende en grondleggers van de conceptuele kunst nog net zo makkelijk dan wel makkelijker meedraaien in het heden. Het is vooral kunst over kunst, uiteraard de beste basis voor een tentoonstelling dat over het museum in wording gaat. Helaas ontbreekt er hierdoor (en dat is in Monumentalisme wel aanwezig) enige vorm van openbaar discours dat verwantschap heeft met het leven buiten het museum. Daarom blijft het Stedelijk Museum een museum en stelt het geen vragen wat een museum vandaag de dag kan zijn of kan betekenen naast het tonen en conserveren van kunst. Waar een tentoonstelling als Op Losse Schroeven ervoor zorgde dat het Stedelijk destijds tot de absolute top behoorde en het directeur Wim Beeren bijna zijn baan koste, lijkt Taking Place meer op een gezellige maar goed verzorgde geschiedenis les. Ondanks deze kanttekening is Taking Place in de nieuwe oudbouw van het Stedelijk in ieder geval zo'n beetje het fijnste dat op dit moment in Nederland museumland is te zien. Taking Place is nog t/m 6 januari 2011 te zien in het Tijdelijke Stedelijk.

 

 

Image

Met gloryhole een detail van de beveiligings camera die in het werk van Kruger verwerkt is, maar niet onderdeel van het werk is. 

 

Image

We beginnen bij het begin en tevens een persoonlijk hoogtepunt: Het werk Route Langs 18 Hoeken van Willem de Rooij. De Rooij fotografeerde in 1993 tijdens zijn academietijd diverse hoeken van het Stedelijk Museum, deze hoeken zijn inmiddels opgeknapt en opgelapt en dus niet meer te herkennen. Een pracht transformatie van oud naar nieuw/oud Stedelijk dat hoort in een tentoonstelling als deze.

 

Image

Image
En dat betekent lege ruimtes. 

 

Image

Mario Garcia Torres 

 

Image

met een slideshow van mensen in het oudbouw van het Stedelijk tijdens de verbouwing.

 

Image

Martin Kippenberger

 

Image

Met houten medicijnen en knikkende lantarens in een metalen berkenbos.

 

Image

JB fotografeerd Louise Lawler (vogelgeluiden moet u er zelf bij denken).

 

Image

Germaine Kruip maakte voor deze tentoonstelling speciaal een nieuw (maar toch bekend) werk.

 

Image

Germaine Kruip

 

Image

Morgan Fischer, Door and Window Painting NAK

 

Image

Morgan Fischer, Door and Window Painting NAK

 

Image

William Leavitt 


Image

William Leavitt

 

Image

Jan Dibbets

 

Image

Jan Dibbets 

 

Image

Pracht Navid Nuur, tekst op muur gekerfd met baksteen (uit oudbouw?).

 

Image

Ger van Elk op de vloer, hoogglans driehoek van plakplastic Update: goed gewreven vloer Update: Toch plakplastic Update: Volgens insider (zie reacties) toch opgewreven vloerwas (beveiliging draait overuren) + Mels Crouwel legt uit waarom niet eerder.

 

Image
Rineke Dijkstra

 

Image
De tussenruimtes met verderop het bekende Measuring the Universe Roman Ondák (net in bedrijf dus gemist).

 

Image

Diana Thater 

 

Image
+ De nodige blauwe (White is the colour) tussenruimtes.

 

Image

Blowup van Louise Lawler

 

Image

On Kawara's One Million Years wordt nu ook in het Stedelijk live voorgelezen (dit keer zonder glazen hok zoals op Documenta).

 

Image

Monniken werk
 

Image
en zeer aangenaam.

 

Image

Daniel Buren in alle hoeken.

 

Image

Goed om het Stedelijk weer in bedrijf te zien en dat de trap weer wordt belopen. Nogmaals: zelf ervaren, want is goed. Buitenbeeld: de maten van Stanley Brouwn.

 

 

UPDATE 01-09-2010: 

 

Image

Roman Ondák

 

Image
Roman Ondák 

 

 

 

Categorie : Nieuws
Frank | 26-08-2010 15:23

Reacties (3)

Ja, Nuur is steen uit oudbouw. 
Nee, Van Elk is echt opgewreven vloerwas en geen plakplastic.
Martijn van Nieuwenhuyzen | 06-09-2010 10:39

mini update Measuring The Universe, Roman Ondák.
Frank Updater | 01-09-2010 15:07

We hebben de delegatie van Whatspace ook voorbij zien lopen. Wij van Lost-Painters.nl hebben ook uitgebreide post. http://www.lost-painters.nl/ the-temporary-stedelijk/2010/ 08/27/
Niek | 27-08-2010 09:39

Voeg je reactie toe



mXcomment 1.0.9 © 2007-2012 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved